Медика магазин медтехники
Медика магазин медтехники
(063) 586-77-79
Київ, вул. Вербицького, 32А

Як правильно вибрати пульсоксиметр?

Пульсоксиметр – девайс, що визначає рівень кисню в крові, кількість серцевих скорочень за хвилину. Девайс багатофункціональний, підходить для діагностичних цілей. Діагностичне пристосування застосовують медики. Існують малогабаритні девайси, які підходять для домашньої експлуатації, дозволяють відстежувати зміни стану здоров'я самостійно. Перш ніж набувати діагностичного пристрою в Україні, краще розібратися з тим, як правильно вибрати якісний пульсоксиметр, щоб гаджет вимірював потрібні параметри, коштував максимально дешево. Перш ніж вибрати конструкцію, розберіться, що таке пульсоксиметр, детальніше.

Що таке пульсоксиметр?

Пульсоксиметр на палець - дуже маленький девайс, що зовні схоже на невелику прищіпку для пальця. Портативний пульсоксиметр вимірює за декілька секунд вміст оксигену в крові. Оксиметр визначає кількість серцевих скорочень за хвилину. На підставі цих двох параметрів судять про стан альвеол пацієнта.

Завдяки регулярній роботі з оксиметром фіксуються супутні захворювання, що виникають при загостренні респіраторних вірусних інфекцій. Нормальна сатурація не опускається нижче 94%, відхилення може свідчити порушення роботи дихального органокомплексу.

Під час хвороби регулярно вимірюйте оксигенацію, пульс. Перевірте, що лікування відбувається за планом, жодних ускладнень немає. Якщо оксигенація нормальна, отже, альвеоли справляються з роботою, не вражені. Не орієнтуйтесь на дані одного виміру, краще проводьте кілька вимірів на день. Якщо динаміка показує, що оксигенація стає нижчою, зверніться по допомогу.

Портативний вимірювач оксигену, пульсу – доступна медтехніка. Підібрати пульсоксиметр на палець в Україні не важко. Діагностичні аксесуари продаються в аптеках, інтернет-магазинах. Головне, визначтеся з параметрами, а потім вибирайте конкретну модель. Найкращий портативний пульсоксиметр - підібраний індивідуально, виходячи із способу життя, частоти вимірів.

Як працює пульсоксиметр, коли використовувати?

Усередині великого пластикового корпусу міститься дисплей, датчик. Вимірювач притуляється до пальця, відстежує кровотік, фіксує частоту серцевих скорочень. На монітор відображаються показання. Спочатку на моніторі з'являється крива лінія, що свідчить, що оксиметр фіксує удари серця. Крива називається пульсовою хвилею.

Якщо ввімкнути портативний пульсометр не надівши на палець прищіпку, вдасться помітити індикатор, що світиться. Індикатор випромінює червоне світло, завдяки якому відбувається вся робота. Діод випромінює світло, з іншого боку знаходиться датчик, що фіксує кількість проходить крізь палець світла. Кровоносне русло містить гемоглобін, який несе із собою кисень. Щоб визначити вміст кисню, потрібно зафіксувати кількість гемоглобіну, що проходить за одиницю часу через кровоносне русло. Завдяки світлодіодній лампочці, чутливому вимірнику відбувається фіксація руху.

датися до експлуатації портативного пульсоксиметра слід через наявність патології дихального органокомплексу, для своєчасного відстеження змін у роботі альвеол. Наприклад, помітити, коли вірусна інфекція перейшла у запалення, можна шляхом виміру сатурації. У ході роботи медтехніки вдасться з'ясувати, що показник падає, це є головним свідченням запалення. Далі буде обстеження, воно підтвердить або спростує діагноз.

Що таке сатурація і який показник має бути у здорової людини?

Сатурація – параметр, що відображає насичення крові киснем. У кровоносному руслі є гемоглобін, який відповідає за транспортування кисню до тканин, органів. Гемоглобін транспортує вуглекислий газ – продукт тканинного дихання. Рівень сатурації відображає кількість гемоглобіну, що насичений киснем. Оксигенація повинна опускатися нижче 94%. У здорового оксигенація варіюється від 94% до 100%. Що відсоток, то краще для здоров'я.

Показник рекомендується вимірювати за наявності патології дихального органокомплексу. При гострому респіраторному захворюванні контролюйте стільки важливий параметр, щоб запальний процес не перемістився в легені, не завдав непоправної шкоди.

Як правильно використовувати пристрій пульсоксиметр?

Щоб отримати точні результати вимірювання, експлуатуйте пульсоксиметр правильно. Перевірте, чи пульсометр функціонує коректно, приступайте до вимірювання.

Для визначення показників здоров'я виконайте такі дії:

● Для початку переконайтеся, що пристрій повністю заряджений. Якщо батарея всередині пальчикового пульсоксиметра розряджена, гаджет видає некоректні дані.
● Перед проведенням вимірювання недовго посидіть нерухомо. Проводьте виміри у спокійному стані, розслабте м'язи.
● Одягніть прищіпку на палець, зачекайте. В інструкції до портативного девайсу вказано скільки чекати до появи результатів.
● Дочекайтеся результатів на моніторі.
● Зніміть портативну прищіпку з пальця заберіть портативний пульсоксиметр у чохол.

Виконуйте інструкції, пульсоксиметр покаже правильні дані. Діагностичний гаджет – достовірне джерело інформації.

Особливості вибору пульсоксиметрів, у яких магазинах купувати?

При виборі пульсоксиметра на палець в Україні орієнтуйтесь на параметри портативного пульсометра. Враховуйте, наскільки комфортно взаємодіятиме з медтехнікою. Перевірте, чи портативний пульсоксиметр не передавлює палець під час вимірювання, робота медтехніки не повинна приносити дискомфорт.

Перед тим, як вибрати, переконайтеся, що медтехніка функціонує швидко. Уточніть, скільки часу потрібно від моменту ввімкнення до виведення на екран показників вимірювання. Добре, якщо медтехніці вистачає 15 секунд на аналіз.
Купуйте пульсоксиметр, який відображає інформацію на екрані яскраво, крупно. Це стосується експлуатації портативного вимірника для людей похилого віку. Найкраще рішення - LED-підсвічування, яскраве та контрастне.

Уточніть, наскільки достовірними є показники сатурації. Якщо конструкція вимірює сатурацію нижче 70%, придбання та робота медтехніки недоцільні.
Краще щоб без підзарядки пристрій функціонувало тривалий час. Деякі пульсоксиметри живляться від батарейки, інші заряджаються. Краще вибрати елемент живлення, виходячи з власного комфорту, частоти експлуатації оксиметра. Який пульсоксиметр краще, кожен вирішує сам. Хтось користується гаджетом рідко, батарейка не сідає. Іншим же через регулярну експлуатацію доведеться тримати запасний елемент живлення під рукою постійно. Краще вибрати пульсоксиметр із зарядним блоком.

Як тільки вдалося правильно вибрати якісний пульсоксиметр, вирушайте до магазину. Але краще вибрати в інтернет-магазині Медика так дешевше. Асортимент у мережі більше.

Девайс з інтернет-магазину Медика підбирайте за технічними характеристиками. Попередньо прочитайте відгуки про обрану конструкцію. Міцний корпус, можливість перезаряджання, великий монітор, чохол у комплекті - переваги. Через додаткові параметри вартість пульсоксиметра може бути вище середнього. Наявність пам'яті вимірювань звукові сигнали не обов'язкові для коректного функціонування пристосування.

Можливо Вас зацікавить:
Підвищений артеріальний тиск: що це? Симптоми. Як зменшити?
Як Вибрати Компресійні Панчохи: Клас, Розмір та Інші Нюанси
Як позбутися болю у спині за допомогою інверсійної терапії?
Як вибрати компресійний трикотаж при варикозі
Як правильно підібрати пахвові милиці
Особливості вибору інвалідного візка