Медика магазин медтехники
Медика магазин медтехники
(063) 586-77-79
Київ, вул. Вербицького, 32А

Вальгусна деформація великого пальця стоп

Як часто ми замислюємося про власне здоров'я? Останнім часом практично не думаємо про це. Щодо взуття, то тут взагалі тихий жах, оскільки основне призначення взуття давно втратило своє місце. Тепер взуття не стільки функціональний засіб для забезпечення комфорту під час пересування, а швидше модний аксесуар, який просто повинен добре виглядати, а його зручність або просто не враховується, або, як це часто буває, замовчується для краси. Парадоксально, але саме некоректно підібране взуття може бути одним із ключових факторів у появі такого неприємного захворювання як вальгусна деформація.

У чому суть захворювання?

Сама недуга дуже старовинна, причому ця недуга дуже часто змушувала добру частину знатного стану Європи просто вити від дуже пекучого болю. Отже, вперше поняття вальгусна деформація було введено в медицину лише на початку 1769 року, але це лише поняття. Саму ж симптоматичну характеристику додали набагато пізніше, а саме у 1871 році. Чим же цікава і водночас така проблематична ця хвороба? Справа в тому, що вальгусна деформація- це власне кажучи, що окремо прогресує хвороба, відмінною рисою якої є деформаційні процеси, що відбуваються зі структурними елементами стопи. Зокрема торкається зведення стопи, а також весь набір плюсневих кісток, яких до речі п'ять. Найчастіше саме перша плюснефалангова кістка отримує найбільший ступінь усунення, результат якого - поява характерної шишки, що заважає носити взуття будь-якого виду. При подальшому прогрес захворювання може відбутися досконале спотворення як самих пальців, так і стопи в цілому.

Що каже статистика?

Статистичні дослідження світової медичної спільноти свідчать, що більш ніж 65 відсотків жителів планети страждають певною мірою від цієї хвороби. Як можна страждати певною мірою? Загвоздка у тому, що в залежності від прогресу захворювання у конкретно взятого пацієнта виділяється власне форма, яка може бути як легкою, так і навпаки, дуже складною.
Чинники, що сприяють захворюванню

Насамперед, варто зазначити, що така деформація стоп відбувається з вини цілого набору різних факторів, сукупність яких власне і призводить до такого плачевного результату. До факторів, що впливають на розвиток захворювання, є:

Остеопороз - також специфічне захворювання, основною особливістю якого варто виділити порушення структурної цілісності на мікроскопічному рівні кісткової тканини. Найчастішим при такому захворюванні є знижена еластичність і щільність кісткової тканини, порушення обміну всередині цих тканин. Як результат - тяжке клінічне захворювання, що істотно знижує будь-які можливі процеси, пов'язані з жорсткістю кісток
Поперечна плоскостопість – один з різновидів плоскостопості для якої характерне зменшення склепіння стопи не у вертикальному, а у горизонтальному напрямку
Ендокринні порушення – будь-яка проблема, пов'язана з порушеннями роботи ендокринної системи, є потенційною причиною захворювання.

Винятково актуальним фактором, який останнім часом все більше стає основним у розвитку захворювання, є не коректний підбір взуття, його неправильне носіння, анатомічна невідповідність форми черевика з власне ногою носія.
Лікування та запобігання захворюванню

Щодо різноманітності способів лікування, варто відзначити достатню мізерність вибору пацієнта. Оскільки в його розпорядженні всього два варіанти: це або оперативне втручання безпосередньо в структуру «новоутворення», або курс протизапальних медикаментозних препаратів, основною метою яких є зняття хворобливих відчуттів, пов'язаних з некоректним розташуванням пальця стопи, або ж великого пальця.

Комплекс профілактичних дій

Якщо захворювання на початковій стадії, то, крім оперативного втручання, більш розумним способом є використання комплексу профілактичних заходів, які багато в чому зведуть нанівець результати прогресії. Отже, до профілактичних дій належить:

Лікарі-ортопеди рекомендують підходити до лікування вальгусної деформації комплексно:

-у взуття підбирають ортопедичні устілки з урахуванням поздовжньо-поперечного склепіння
також для взуття необхідні супінатори для підтримки хворого пальця стопи

- найефективніший засіб-вальгусний бандаж або шина.

Вночі чи під час відпочинку застосовують шину чи бандаж. Їх досить багато видів. Відрізняються матеріалом і конструкцією, але принцип дії у всіх ідентичний відведення пальця назад в анатомічно правильне положення.
Ходити тим часом не рекомендовано!

По-перше це принесе дискомфорт і біль, а по-друге краще суглоб зайвий раз не турбувати і дати бандажу спокійно потроху відводити палець в анатомічно правильне положення. Але від вашого режиму дня та активності в цілому. Тому не варто забувати про якісний таймменеджмент і необхідний, а найголовніше ґрунтовний відпочинок.

Можливо Вас зацікавить:
Як позбавиться тріщин на п'ятах?
Аплікатор Кузнєцова – інструкція із застосування
Застосування аплікатора Ляпко, як використовувати аплікатор Ляпко
Особливості вибору інвалідного візка
Як правильно підібрати пахвові милиці
Як позбутися головного болю? Методика лікування